Archívy televíznych staníc

TV archív STV

STV je najstaršia slovenská televízia a zároveň jediná televízia pôsobiaca na našom trhu, ktorá je v štátnom vlastníctve. STV pravidelne vysiela už od roku 1956 a dlhé roky boli jedinou televíziou na Slovensku, prakticky až do pádu režimu a do vzniku samostatnej republiky nemal  na Slovensku absolútne žiadnu konkurenciu.

Až príchodom komerčných televízií začala jej pozícia mierne oslabovať, a nakoniec príchodom Markízy úplne stratila svoje dominantné postavenie na trhu. Ak chcela STV konkurovať komerčným televíziám muselo dojsť k reštrukturalizácii celej televízie a najmä k zmene vysielaných programov, z ktorých mnohé boli takmer absolútne bez záujmu divákov. K tejto zmene došlo v roku 2003, keď sa do čela televízie dostal Richard Rybníček, pod ktorým sa začala nová éra STV, vďaka ktorej sa stali celkom schopní konkurentom pre ostatné televízne stanice. STV zaradila do svojho programu nové televízne relácie, ktoré sa stali atraktívnymi pre divákov a taktiež začali vysielať prvú sériu populárnej reality-show Slovensko hľadá superstar.

Taktiež STV aj sprístupnila na svojich webových stránkach TV archív, vďaka ktorému si diváci mohli svoje obľúbené relácie pozrieť aj online na internete. Televízia v dnešnej dobe patrí medzi stanice, ktoré ponúkajú vo svojom programe ako aj moderné populárne filmy ale nezabúda ani na staršiu slovenskú produkciu, keď často vysielajú slovenskú pôvodnú tvorbu najmä na svojom druhom programe “Dvojke”.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Televízne archívy, Televízny program a označený , , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.